Aktualności

Ukradli maseczki przeznaczone dla innych mieszkańców. Sprawcy zostali błyskawicznie ustaleni i ukarani a skradzione maseczki odzyskane

Data publikacji 22.04.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali w środę powiadomieni o kradzieży maseczek ochronnych ze skrzynek pocztowych znajdujących się w bloku przy ulicy Markiewicza w Świnoujściu. Każdy z pakietów maseczek dostarczanych nieodpłatnie przez Urząd Miasta Świnoujście, przeznaczony był dla mieszkańców danego lokalu mieszkalnego. Niestety, nie wszystkie maseczki trafiły w ręce odbiorców. Jak się okazało, trzy osoby ukradły maseczki ochronne z nie swoich skrzynek pocztowych. Sprawcy kradzieży zostali w zaledwie kilka godzin ustaleni i ukarani a skradzione maseczki zostały odzyskane.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego kradzieży maseczek ochronnych ze skrzynek pocztowych, natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie sprawców kradzieży. Dysponując monitoringiem z klatki schodowej, mundurowi zaledwie kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia ustalili sprawców kradzieży oraz odzyskali skradzione mienie. Jak się okazało, za sprawą kradzieży maseczek stał 26-letni mężczyzna, a także 21-letnia kobieta i jej o 3 lata młodsza kompanka.

Każdy ze sprawców kradzieży został ukarany najwyższym mandatem karnym w wysokości 500 złotych za wykroczenie z artykułu 119 Kodeksu Wykroczeń.

 

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

 

Powrót na górę strony