Aktualności

Groził nożem, po czym próbował zmylić policjantów. 26-latek trafił do aresztu

Data publikacji 02.06.2026

Funkcjonariusze natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o groźbach z użyciem noża przystąpili do działań mających na celu zatrzymanie sprawcy. Dysponując nagraniami z kamer monitoringu, kryminalni patrolowali ulice Świnoujścia, analizując możliwe kierunki przemieszczania się podejrzewanego.

Po kilkudziesięciu minutach policjanci otrzymali informację, że mężczyzna może znajdować się na jednej z ulic miasta. Jak się okazało, 26-latek próbował utrudnić swoją identyfikację, zmieniając ubranie. Czujność i skuteczność funkcjonariuszy doprowadziły jednak do jego szybkiego zatrzymania.

Podczas sprawdzenia prewencyjnego policjanci ujawnili przy mężczyźnie nóż. Zatrzymany został doprowadzony do jednostki Policji, a następnie usłyszał zarzuty.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, Sąd Rejonowy w Świnoujściu zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Powrót na górę strony