Świnoujscy policjanci i motocykliści dzieciom - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Aktualności

Świnoujscy policjanci i motocykliści dzieciom

Data publikacji 05.12.2016

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz kluby motocyklowe "Czarne Wdowy" i "Motowyspiarze" już po raz siódmy wspólnie zorganizowali dla świnoujskich dzieci imprezę mikołajkową pod nazwą "Motołaje". Mikołaj rozdawał maluchom paczki, natomiast stróże prawa rozdawali odblaski i edukowali młodszych i starszych w zakresie bezpieczeństwa.

Wspólny pomysł policjantów i NSZZ Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz motocyklistów z klubu "Czarne Wdowy" i "Motowyspiarze" zaowocował już siódmą edycją imprezy mikołajkowej dla dzieci. Celem, jaki przyświecał organizatorom, było wywołanie uśmiechu i radości na dziecięcych twarzach, które miały niecodzienną okazję spotkania ze Świętym Mikołajem i otrzymania od niego prezentu.

 

Na imprezę pod nazwą "Motołaje", która odbyła się w lewobrzeżnej oraz prawobrzeżnej części miasta przybyli najmłodsi mieszkańcy Świnoujścia wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Dla niektórych dzieci z uboższych rodzin była to jedyna paczka, jaką otrzymają z okazji świąt Bożego Narodzenia, co potwierdzali niektórzy rodzice, którzy podchodzili do organizatorów i dziękowali za pomysł pięknej akcji.

 

Spotkanie happeningowe z mieszkańcami miasta świnoujscy stróże prawa wykorzystali do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Podczas działań prewencyjnych prowadzonych pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" policjanci edukowali młodszych i starszych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach, rozdając m.in. opaski i breloczki odblaskowe poprawiające widoczność pieszych i rowerzystów, a także gry edukacyjne "Bezpieczna podróż- Kto pierwszy bezpiecznie dotrze do celu?". Funkcjonariusze rozmawiali też z babciami i dziadkami maluchów na temat oszustw popełnianych na szkodę seniorów. 

 

Organizatorzy nie zapomnieli r ównież o dzieciach, które z powodu swojej choroby nie mogły osobiście przyjść na mikołajkową imprezę. "Motołaje" - policjanci wspólnie z Mikołajem i Śnieżynkami udali się z prezentami na Oddział Pediatryczny Szpitala Miejskiego w Świnoujściu. Kiedy maluchy w drzwiach swoich sal zobaczyły niespodziewanych gości, na ich twarzach od razu pojawiły się ogromne uśmiechy. Obecne przy chorych pociechach mamy również nie kryły wzruszenia z powodu radości, jaka spotkała ich dzieci.

 

Frekwencja uczestników spotkania zaskoczyła organizatorów. Na przedświąteczny happening przyszły setki dzieci wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Marzenia organizatorów, by w ten przedświąteczny czas nie zabrakło uśmiechów na dziecięcych twarzach, spełniły się.

Realizacja tego pomysłu możliwa była dzięki wielu sponsorom, którzy nie odmówili pomocy. Organizatorzy dziękują wszystkim życzliwym osobom, firmom i instytucjom, które udzieliły wsparcia finansowego i rzeczowego, co umożliwiło rozdanie najmłodszym mieszkańcom naszego miasta blisko 900 paczek, słodyczy, pluszaków i innych gadżetów.

 

asp. szt. Beata Olszewska

Oficer prasowy KMP w Świnoujście