Aktualności

Bezpiecznie do szkoły ze świnoujskimi stróżami prawa

Nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo naszych pociech. Niestety, na ucznia zmierzającego do szkoły może czyhać wiele zagrożeń, takich jak biegający pies bez właściciela i kagańca lub duże natężenie ruchu drogowego. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowali spotkania z uczniami na terenie Świnoujścia, aby zwiększyć ich poziom bezpieczeństwa podczas pokonywania drogi do szkoły.

Dziecko postrzega otaczający je świat i ewentualne zagrożenia zupełnie inaczej niż osoba dorosła, dlatego funkcjonariusze w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili uczniów uczęszczających do szkół na terenie Świnoujścia i uczulali ich na ewentualne zagrożenia.

Stróże prawa podczas spotkania z uczniami mówili o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakie powinien zachować pieszy, ale także poruszyli temat zachowania w przypadku innych zagrożeń takich jak napotkanie psa biegającego bez kagańca lub sytuacji, gdy obca osoba próbuje im dać cukierka lub gdzieś zabrać.

Dzieci otrzymały od policjantki odblaskowe elementy, które zapewnią im dobra widoczność, a co za tym idzie, większe bezpieczeństwo po zmroku.

 

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu