Aktualności

Policjanci pilotowali kierowcę BMW, który wiózł do szpitala dziecko z dusznościami

Uwagę policjantów patrolujących dzielnicę nadmorską w Świnoujściu przykuł styl jazdy kierującego pojazdem osobowym marki BMW, który nerwowo zachowywał się za kierownicą. Policjanci niezwłocznie zatrzymali pojazd. Jak się okazało, kierujący BMW udzielił pomocy przypadkowym osobom, które poprosiły go o jak najszybsze dowiezienie ich dziecka z dusznościami do szpitala, niestety, nie znając drogi do szpitala, kierowca błądził po ulicach.

Policjanci niezwłocznie zaoferowali swoją pomoc i rozpoczęli pilotaż dziecka do szpitala. Zaledwie w kilka minut rodzice wraz z 3-letnim dzieckiem dotarli w asyście stróżów prawa do drzwi szpitala w Świnoujściu.

Godną pochwały postawą wykazał się kierowca samochodu marki BMW, który przebywając w zaparkowanym pojeździe, zobaczył zdenerwowane osoby z dzieckiem na rękach. Osoby podeszły do niego z prośbą o jak najszybsze przewiezienie ich dziecka z dusznościami do szpitala. Mężczyzna nie odmówił pomocy i wyruszył w drogę.

Dzięki zaangażowaniu kierowcy BMW oraz czujności policjantów 3-letnie dziecko udało się błyskawicznie dowieźć do szpitala. Policjanci kilkanaście minut po pilotażu otrzymali wiadomość, że życiu i zdrowiu dziecka na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.


sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu