Aktualności

Zaginiona 6-latka odnaleziona dzięki współpracy polskiej oraz niemieckiej policji. W działaniach wykorzystano pierwszy raz policyjnego Polarisa

Około godziny 13:00 w czwartek, Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia dziecka na świnoujskiej plaży. Jak się okazało, obywatelka Niemiec przebywając na plaży w Świnoujściu, nagle straciła z oczu swoją 6-letnią córkę. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Zaledwie kilku minut po otrzymaniu zgłoszenia, na plaży pojawił się także nowy pojazd terenowy świnoujskiej policji – Polaris TP40.

Dzięki wykorzystaniu pojazdu marki Polars możliwe było, aby policjant wraz z matką 6-latki sprawdzili całą plażę w zaledwie kilkanaście minut. W trakcie przejazdu plażą, do stróża prawa z Polski podeszły osoby, które oświadczyły, że widziały patrol niemieckiej policji wraz z dziewczynką, której rysopis odpowiadał zaginionej 6-latce. Policjant niezwłocznie przekazał te informacje Oficerowi Dyżurnemu, który nawiązał kontakt z niemieckimi funkcjonariuszami poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku.

Funkcjonariusz świnoujskiej policji udał się wraz z matką 6-latki na przejście graniczne, gdzie oczekiwali już funkcjonariusze niemieckiej policji z dziewczynką. Odnaleziona dziewczynka trafiła cała i zdrowa w ramiona swojej mamy.

Zakup pojazdu marki Polaris był możliwy dzięki środkom pieniężnym z Funduszu Modernizacji Policji oraz wsparciu świnoujskiej policji przez miasto Świnoujście. Pojazd od kilku tygodni pełni służbę na terenie Świnoujścia i jest wykorzystywany do sprawdzenia w jak najszybszym czasie trudnego i nieodstępnego dla innych pojazdów osobowych terenu.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu