Aktualności

„Żyć jak Secundus – uczyć się przez całe życie” – Policjanci z Polski oraz Niemiec ukończyli kurs językowy

Po ponad dwóch miesiącach, stróże prawa z Polski oraz Niemiec zdali egzamin pisemny, oraz ustny z języka obcego i tym samym, zakończyli kurs językowy, który odbywał się w ramach programu „Żyć jak Secundus – uczyć się przez całe życie”. Policjanci podeszli do nauki języka obcego z dużym zapałem i wielkimi ambicjami, o czym świadczą wyniki egzaminów końcowych. Uczestnicy kursu zdali końcowe egzaminy na minimum 70%. Realizacja projektu był możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej z programu INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska.

Policjanci z Polski oraz Niemiec spotykali się regularnie od ponad dwóch miesięcy, aby uczyć się języka niemieckiego oraz polskiego. Zaangażowanie i chęć nauki odniosła efekty, każdy z kursantów zdał egzamin pisemny oraz ustny na minimum 70%.

Warto podkreślić, że był to pierwszy tego typu kurs językowy skierowany do policjantów w naszym kraju.

- Jestem przekonany, że ten innowacyjny kurs językowy, w którym udział brali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz Niemiec, nie tylko zacieśni tak ważną dla obywateli przygranicznych miast międzynarodową współpracę służb, ale także pozwoli na lepszą komunikację policjantów z obcokrajowcami – mówił Komendant Miejski Policji w Świnoujściu – insp. Grzegorz Śrek.

Policjanci otrzymali certyfikaty poświadczające ukończenie kursu językowego oraz drobne upominki.

W uroczystości, która odbyła się 20 grudnia 2019 roku w hotelu Interferie Medical Spa uczestniczył Komendant Miejski Policji w Świnoujściu - insp. Grzegorz Śrek oraz przedstawiciel niemieckiej policji – André Stegemann — Komendant Policji Neubrandenburgii. Obecna była także osoba, bez której pomocy i zaangażowania, realizacja byłaby niemożliwa – Pani Ewa Maślana – z Wydziału Finansów Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Maklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania).

 

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu