Aktualności

„Żyć jak Secundus – uczyć się przez całe życie”. Policjanci z Polski oraz Niemiec rozpoczęli wspólną naukę języka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, wraz z funkcjonariuszami policji z Niemiec, rozpoczęli 16 października wspólną naukę języków. Realizacja projektu – „Żyć jak Secundus – uczyć się przez całe życie” była możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej z programu INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska. Projekt potrwa do końca 2019 roku.

16 października w sali konferencyjnej hotelu Interferie odbyła się inauguracja kursu językowego przeznaczonego dla policjantów z Polski oraz Niemiec.

W trakcie inauguracji Komendant Miejski Policji w Świnoujściu – insp. Grzegorz Śrek przypomniał, jak ważna dla społeczeństwa jest międzynarodowa współpraca służb, które odpowiadają za bezpieczeństwo wszystkich obywateli oraz wyraził głębokie nadzieje, że wspólny kurs języków dla policjantów z Polski oraz Niemiec zacieśni współpracę polskiej, oraz niemieckiej policji, a także, pozwoli na lepszą komunikację policjantów pierwszego kontaktu z obcokrajowcami.

Policjanci wspólnie służą i chronią poza wszelkimi podziałami. Doskonałym przykładem tego był 24 lipca 2019 roku, gdy na terenie Świnoujścia zgłoszone zostało zaginięcie 6-letniej dziewczynki. Dzięki zaangażowaniu stróżów prawa z Niemiec, dziewczynkę udało się szybko odnaleźć.

Ponadto, 23 września 2019 roku, funkcjonariusze policji ze Świnoujścia odnaleźli zaginionego 82-letniego obywatela Niemiec. Mężczyzna dzięki czujności polskich policjantów bezpiecznie wrócił do swojej rodziny.

Wspólna nauka języka pozwoli także na bardziej efektywne realizowanie zadań w zakresie zwalczania przestępczości.

Policjanci w trakcie inauguracji kursu językowego otrzymali wszelkie potrzebne materiały dydaktyczne, które zostały zakupione z programu INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska.

 

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu