Mandat będziemy mogli zapłacić kartą - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Aktualności

Mandat będziemy mogli zapłacić kartą

Świnoujscy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, mają już terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Świnoujscy policjanci, pełniąc służbę na drogach miasta, już korzystają z terminali płatniczych. Umożliwiają one płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny.   

Płatność kartą będzie dużym ułatwieniem nie tylko dla policjantów, ale również dla obcokrajowców, którzy uiszczają opłatę za popełnione wykroczenie w formie mandatu gotówkowego. Często policjanci udawali się z kierującym do kantoru celem wymiany obcej waluty na krajową lub do bankomatu gdzie obcokrajowiec wypłacał gotówkę.

Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, będzie należała do osoby ukaranej. 

Do policjantów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu trafiły trzy tego rodzaju urządzeniaPamiętajmy, że nie wszystkie policyjne patrole będą posiadały terminale.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu