Aktualności

Kradzież prądu wykryta podczas poszukiwań narkotyków

Data publikacji 22.11.2017

Policjanci w Świnoujściu zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden posiadał narkotyki, a drugi kradł nielegalnie energię elektryczną. Elementem łączącym obie te sprawy był lokal, w którym obaj wspólnie zamieszkiwali. 28- i 45-latkowi już przedstawiono zarzuty, mężczyźni wkrótce staną przed sądem.

Pełniący służbę na terenie Świnoujścia funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji ze Szczecina patrolujący w poniedziałek po godzinie 15.00 ulice miasta zauważyli jadącego ulicą Grunwaldzką rowerzystę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać, tj. gwałtownie zmienił kierunek jazdy, odwracał głowę, przyspieszał i nie reagował na wezwanie do zatrzymania. Stróże prawa postanowili poznać przyczynę nienaturalnego zachowania mężczyzny.    

Podczas legitymowania 28-letni mieszkaniec Świnoujścia w dalszym ciągu zachowywał się nerwowo, unikając kontaktu wzrokowego. Okazało się, że przyczyną nerwowości były schowane w torbie woreczki i zawiniątka z zawartością amfetaminy i marihuany. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa świnoujścianin został zatrzymany.

Następnie policjanci udali się z zatrzymanym do jego miejsca zamieszkania, gdzie przeszukali wszystkie pomieszczenia. W mieszkaniu zabezpieczono wagę elektroniczną służącą do ważenia narkotyków oraz kilkadziesiąt sztuk woreczków strunowych z zawartością amfetaminy, które zabezpieczyli. Ponadto w czasie przeszukiwania mieszkania stróże prawa zwrócili uwagę na plątaninę kabli i sposób rozprowadzenia instalacji elektrycznej, do której podłączono kilka urządzeń, jak bojler, telewizor, odtwarzacz dvd, mikrofala i oświetlenie. Po sprawdzeniu w piwnicy okazało się, że licznik należący do zajmowanego przez mężczyznę mieszkania jest odłączony, co potwierdziło, iż energia elektryczna jest pobierana w sposób nielegalny.
W rozmowie z 45-letnim właścicielem mieszkania przyznał się on do "lewego" podłączenia" i kradzieży prądu.

W wyniku interwencji obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 28-leni świnoujścianin usłyszał zarzut posiadania substancji narkotycznych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 45-latek zarzut kradzieży energii, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu