Aktualności

Kolizja samochodu z rowerzystą - uważajmy na jednoślady!

Data publikacji 20.11.2017

Podczas minionego weekendu doszło do kolizji z udziałem opla i rowerzysty, której przyczyną było nieudzielenia pierszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem osobowym. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę.

W sobotę po godzinie 7.00 przy skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada i Grodzkiej doszło do kolizji, w której uczestniczył samochód osobowy marki Opel oraz rowerzysta. Doprowadziła do niej kierująca osobówką, która nie ustąpiła pierszeństwa przejazdu jadącemu po drodze dla rowerów jednośladowi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 28-latka została ukarana mandatem karnym.     

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Wielu nie traktuje rowerzystów jak równoprawnych użytkowników drogi, a często wymuszają na nich pierwszeństwo. Pamiętajmy, że rowerzystów, podobnie jak motocyklistów oraz pieszych, nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni kierowców samochodów.  

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu