Podsumowanie akcji "Znicz 2017" w Świnoujściu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Aktualności

Podsumowanie akcji "Znicz 2017" w Świnoujściu

Data publikacji 03.11.2017

Wczoraj zakończyły się policyjne działania związane z bezpieczeństwem w czasie Wszystkich Świętych pod nazwą "Znicz 2017". W naszym regionie było spokojnie, mimo że doszło do wypadków drogowych żaden z nich nie był ze skutkiem śmiertelnym. Nie odnotowaliśmy również długotrwałych poważnych utrudnień w ruchu na głównych trasach naszego regionu.

W tym roku akcja "ZNICZ" rozpoczęła się w piątek 27 października, a zakończyła 2 listopada. W Świnoujściu nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów czuwało codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy Policji, którzy starali się o zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych. Nasze siły zostały wzmocnione dodatkowymi 15 policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy będą pełnić służby w naszym mieście do końca listopada.    

Był to czas wytężonej pracy wielu policjantów, w rejonie nekropolii służbę pełnili funkcjonariusze z pionu prewencji i ruchu drogowego oraz z pionu kryminalnego. Na cmentarzu widoczne były umundurowane piesze patrole, ale służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych, którzy dbali o porządek i zapobiegali kradzieżom i innym czynom przestępczym.

Policjanci drogówki ujawniali i eliminowali nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego oraz zapewniali płynność ruchu w pobliżu cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do miasta. Podczas kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. W czasie akcji na drogach naszego miasta odnotowaliśmy 17 kolizji oraz 2 wypadki, w których ucierpiały dwie osoby. Apele o trzeźwość za kierownicą poskutkowały, gdyż  w ciągu tych 7 dni zatrzymaliśmy jedynie jednego nietrzeźwego kierującego, mającego w organizmie blisko 2 promile. 

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu