Aktualności

Trzy miesiące aresztu za napaść na policjantów

Data publikacji 02.11.2017

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów. 32-latek zaatakował świnoujskich funkcjonariuszy podczas interwencji. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu, gdy dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie lokatorzy zgłosili zakłócenie spoczynku nocnego. W trakcie interwencji nietrzeźwy mężczyzna nie reagował na pouczenia do zachowania zgodnego z prawem, w dalszym ciągu głośno wykrzykiwał, a towarzysząca mu również nietrzeźwa kobieta zaczęła znieważać policjantów słowami uznanymi powszechnie za obelżywe oraz kopać i uderzać. W trakcie interwencji 32-latek zaatakował funkcjonariuszy, używając kuchennego noża, jednak został szybko obezwładniony.    

Stanowcza reakcja dzielnicowych doprowadziła do zatrzymania agresywnej pary. W związku ze złamaniem prawa 32-letni świnoujścianin oraz jego 20-letnia partnerka trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i 32-letni sprawca trafił do aresztu na 3 miesiące, natomiast wobec 20-latki zastosowano policyjny dozór.  

Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia, kobiecie do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu