Świnoujscy policjanci oddawali krew - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Aktualności

Świnoujscy policjanci oddawali krew

Data publikacji 23.08.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odpowiedzieli na apel Banku Krwi, oddając w Punkcie Krwiodawstwa kilka litrów życiodajnego płynu. Stróże prawa oddający krew zgodnie podkreślali, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa i cieszą się z faktu, iż mogli pomóc w ten sposób osobom potrzebującym, rannym i chorym.

Pod koniec minionego tygodnia Świnoujski Bank Krwi zaapelował do mieszkańców miasta o oddawanie krwi, gdyż aktualna ilość pozwala na wykorzystanie jej jedynie w sytuacji zagrożenia życia. Okres wakacyjny to czas, w którym cennego leku, jakim jest krew, często brakuje.

Wśród policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu jest wielu honorowych dawców, którzy systematycznie od kilku lat oddają krew, jednak na dramatyczny apel postanowiło odpowiedzieć znacznie więcej funkcjonariuszy. Dziś w godzinach porannych w budynku Punktu Krwiodawstwa przy ulicy Mieszka I pojawili się policjanci, którzy mając świadomość, że ich krew może uratować ludzkie życie, postanowili podzielić się z innymi tym drogocennym płynem. Wśród nich znalazł się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu mł. insp. Andrzej Mordak oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów kom. Piotr Marchalewski. 

Podczas dzisiejszej akcji mundurowi oddali już kilka litrów krwi, w ciągu następnych dni będą się zgłaszać kolejni chętni. Stróże prawa oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa i cieszą się z faktu,  iż mogą pomóc w ten sposób osobom potrzebującym, rannych i chorym. 

Policjanci oddający krew doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakim bezcennym lekiem ona jest, bowiem nie raz byli świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na operacyjny stół. Krwi nie da się wyprodukować w laboratorium, jest ona lekiem, którego nic nie może zastąpić. Jedyną szansą dla chorych są ci, którzy chcą podzielić się tym bezcennym darem. Może jej potrzebować każdy z nas, w najmniej spodziewanym momencie. 
Funkcjonariusze chętnie włączyli się w akcję ratowania życia, kierując się hasłem „Oddając krew, ratujesz życie”.

Do akcji oddawania krwi może przyłączyć się każdy z nas. Policjanci zachęcają do udziału w zbiórce krwi także innych mieszkańców Świnoujścia. Pamiętajmy, że nasza krew jest bezcennym, często jedynym darem ratującym zdrowie i życie. Oddawajmy krew, pomagając w ten sposób innym. Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących. Każdego dnia, tylko drugi człowiek może ocalić ofiarę wypadku czy osobę wymagającą rozległej operacji, związanej ze znaczną utratą płynnej tkanki. 

Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu