Świnoujscy policjanci na elektrycznych rowerach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Aktualności

Świnoujscy policjanci na elektrycznych rowerach

Data publikacji 28.07.2017

Od dziś świnoujscy policjanci będą mogli korzystać podczas służb z elektrycznych rowerów. Jednoślady oraz materiały profilaktyczne w postaci dziecięcych apteczek do udzielania pierwszej pomocy zostały pozyskane dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach kampanii „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”.

Dziś w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie pan Jacek Chrzanowski Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, insp. Jacek Cegieła Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie oraz insp. Piotr Ostrowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie przekazali na ręce policjantów rowery elektryczne oraz materiały profilaktyczne kampanii „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”.

W 2017 roku Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie realizuje trzecią edycję przedsięwzięcia profilaktycznego pod nazwą „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”. Każdego roku inicjatywa ta ma na celu wsparcie działań w obszarze bezpieczeństwa mieszkańców i osób odpoczywających w naszym regionie podczas sezonu letniego. Przedsięwzięcie ma promować bezpieczne zachowania nad wodą, w miejscach odpoczynku letniego, a także prawidłowy sposób zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

W ramach tegorocznej edycji projektu zostały stworzone materiały profilaktyczne oraz zakupiono rowery elektryczne, które zostały przekazane policjantom z naszego województwa. Rowery zostały w pełni wyposażone do służby, oznakowane, posiadają silniki elektryczne, które umożliwią sprawne przemieszczanie się funkcjonariuszy w terenie niedostępnym pojazdom służbowym. Sprawdzą się podczas realizowanych patroli na deptakach nadmorskich, skwerach i placach zabaw, parkach, terenach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie plaż, lub innych miejscach. Rowery będą użytkowane na terenie Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, Komendy Powiatowej Policji w Gryficach oraz Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. W ramach projektu zakupiono 10 sztuk rowerów elektrycznych, a każda z wymienionych jednostek Policji otrzymała dwie sztuki rowerów.

Uzupełnieniem tej inwestycji są materiały profilaktyczne w postaci dziecięcych apteczek do udzielania pierwszej pomocy, które przygotowane w trzech różnych wariantach kolorystycznych i graficznych mają na celu promować bezpieczne zachowania nad wodą, chęć nauki udzielania pierwszej pomocy i prawidłowe formy reakcji najmłodszych na zaistniałe zagrożenia. Apteczki zawierają poza podstawowym zestawem do resuscytacji również pamiątkową maskotkę – breloczek i książeczkę instruktażową dla dziecka i rodzica. W sumie zakupiono ich 1010 sztuk.
Wśród materiałów profilaktycznych można znaleźć także znane już w naszym województwie opaski bezpieczeństwa dla dzieci, na których rodzic może umieścić wpisany przez siebie numer telefonu, co sprzyja szybkiemu odnalezieniu opiekunów dziecka. Taka opaska bardzo dobrze sprawdza się podczas dużych imprez masowych, w trakcie wypoczynku nad wodą lub w innych okolicznościach, w których podopieczni narażeni są na zagubienie się w tłumie. Przygotowano 10380 szt. takich opasek.

Materiały profilaktyczne będą przekazywane najmłodszym podczas edukacji prowadzonej przez Policę w województwie zachodniopomorskim w okresie wakacyjnym, m.in. w trakcie spotkań z uczestnikami półkolonii, kolonii oraz planowanych zajęć w świetlicach środowiskowych.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu