Obchody Święta Policji w Świnoujściu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Aktualności

Obchody Święta Policji w Świnoujściu

Data publikacji 20.07.2017

Wczoraj w budynku Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wzięli udział w uroczystej zbiórce z okazji 98 rocznicy powstania Policji Państwowej podczas, której wręczone zostały odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji współdziałających z Policją, a także rodzin i przyjaciół.

Na uroczystą galę z okazji Święta Policji, jaka odbyła się wczoraj w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury, przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Śliwiński oraz zaproszeni goście m.in. z Prokuratury Rejonowej, przedstawiciele służb mundurowych, Policji Niemieckiej i innych zaprzyjaźnionych i współpracujących z policjantami instytucji. Nie zabrakło też rodzin i najbliższych policyjnej braci. 

Uroczystość połączona była z wręczaniem aktów mianowania na kolejne stopnie policyjne świnoujskich stróży prawa oraz wyróżnień dla pracowników cywilnych. W tym dniu awans otrzymało 28 funkcjonariuszy:

Na stopień inspektora Policji awansowała mł. insp. Dorota Zawłocka 
Na stopień młodszego inspektora Policji awansował podinsp. Andrzej Mordak

Na stopień podinspektora Policji awansowali:
–nadkom.  Mirosław Bryś
–nadkom. Michał Bury

Na stopień aspiranta sztabowego Policji awansowali:
- st. asp.Tomasz Piasecki
- st. asp. Agnieszka Wojtkiewicz

Na stopień starszego aspiranta Policji awansował:
asp. Krzysztof Matyjas

Na stopień aspiranta Policji awansowała:
mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć

Na stopień młodszego aspiranta Policji awansowali:
sierż. sztab. Katarzyna Bergiel
sierż. sztab. Paweł Dobrowolski
sierż. sztab. Marcin Kamiński
sierż. sztab. Grzegorz Krajewski
sierż. sztab. Łukasz Matwiejko
sierż. sztab. Agata Nurkiewicz
sierż. sztab. Ewa Ośmiałowska
sierż. sztab. Piotr Radzięta

Na stopień sierżanta sztabowego Policji awansował:
-starszy sierżant  Przemysław Bujnik

Na stopień starszego sierżanta Policji awansowali:
 sierż. Katarzyna Jędruch-Jachira
-sierż. Bartosz Mosionek

Na stopień sierżanta Policji awansowali:
- st. post. Marcin Bryl
- st. post. Krzysztof Jachira
- st. post. Paweł Lisok
- st. post. Michał Maroński
- st. post. Joanna Pogoda
- st. post. Kamil Strzelecki

Na stopień starszego posterunkowego awansowali:
- post. Damian Lemza
- post. Łukasz Gądek
- post. Karol Witkowski

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odznaczył medalem za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej policjanta Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Srebrny medal za długoletnią służbę otrzymał podinsp. Mirosław Bryś Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego, nadał st. asp. Marcinowi Opasowi asystentowi Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”. 

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu z okazji Święta Policji za szczególny wkład pracy oraz sumienność wyróżnił pamiątkowymi ryngrafami również dwóch pracowników cywilnych Panią Joannę Majewską oraz Panią Magdalenę Sikorską.

Po wręczeniu nominacji głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, który pogratulował wszystkim awansowanym, podziękował za dotychczasową pracę i życzył dalszych sukcesów. 

W czasie uroczystości wystąpił również Prezydent Miasta Świnoujścia, który wręczył wyróżnienie policjantowi asp. sztab. Małgorzacie Rybczyńskiej za szczególne zaangażowane w podnoszeniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta. Po złożeniu gratulacji wszystkim policjantom, podkreślał dobrą współpracę miasta ze świnoujską Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Podczas uroczystej  gali życzenia, gratulacje oraz podziękowania za profesjonalną, rzetelną i pełną wyrzeczeń oraz ryzyka służbę, złożyli policjantom zaproszeni goście. 
Oprawę artystyczną uroczystej gali stanowiły występy dwóch uczennic świnoujskich szkół, solistek Pracowni Wokalno-Artystycznej Pani Mariny Nikoriuk działającej przy Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu - 16-letniej Neli Salwin i 17-letniej Izabelli Wnorowskiej. 

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu