Więcej policjantów na świnoujskich ulicach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Aktualności

Więcej policjantów na świnoujskich ulicach

Data publikacji 06.06.2017

Szeregi świnoujskich policjantów zasilili funkcjonariusze pełniący służbę w ramach stażu adaptacyjnego, co oznacza, że na ulicach obu miast ponownie pojawiła się większa liczba patroli pieszych i zmotoryzowanych.

Od kilku dni na świnoujskich ulicach można zauważyć więcej patroli pieszych i zmotoryzowanych. Do służby w Świnoujściu w ramach adaptacji zawodowej skierowanych zostało 12 policjantów po pozytywnie zakończonym szkoleniu podstawowym oraz 4 policjantów Oddziału Prewencji ze Szczecina. Przez najbliższe 6 tygodni, pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy, młodzi stróże prawa będą patrolować obszary szczególnie zagrożone, a ich głównym zadaniem będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń uciążliwych dla mieszkańców. 

Jednym z podstawowych zadań realizowanych przez młodych funkcjonariuszy jest ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. W tym celu patrole piesze pojawią się w rejonie parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, a także osiedli mieszkaniowych.

Policjanci kierowani będą również w newralgiczne miejsca, które mieszkańcy naszego miasta zgłosili za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dla młodych adeptów Policji przedsięwzięcia tego typu to doskonała okazja, by oprócz nabytej w szkole wiedzy teoretycznej, móc w praktyce sprawdzić, jak wygląda praca w prewencji. Po zakończonym stażu adaptacyjnym, młodzi funkcjonariusze trafią do swoich macierzystych jednostek.

Ponadto od 1 lipca do końca wakacji, kiedy do Świnoujścia przyjeżdża duża ilość turystów, miasto będzie patrolować dodatkowo 16 policjantów Oddziału Prewencji ze Szczecina. 

Przyjazd i pobyt w naszym mieście dodatkowych policjantów odbywa się nie po raz pierwszy, a to za sprawą współpracy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ze świnoujskim samorządem, który przeznaczył na ten cel środki finansowe.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu