Stadionowa profilaktyka - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Aktualności

Stadionowa profilaktyka

Mini Mundial, jaki odbył się na murawie świnoujskiego stadionu Floty z udziałem uczniów szkół podstawowych, był okazją do promowania przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zasad bezpieczeństwa i gry fair play z rówieśnikami. Mundurowi wykorzystali wielkoformatową grę planszową "Zagraj ze mną w bezpieczeństwo". 

Mini Mundial to rozgrywki piłkarskie sportowców szkół podstawowych naszego województwa. Turniej po raz trzeci rozgrywany był na murawie stadionu świnoujskiej Floty. W tegorocznej edycji Mini Mundialu po raz kolejny partnerem była również zachodniopomorska Policja. 

W czasie odbywających się w miniony piątek rozgrywek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w ramach programu "Kibic na medal" zrealizowali wśród uczestników działania profilaktyczne, wykorzystując wielkoformatową grę planszową "Zagraj ze mną w bezpieczeństwo". Jej celem jest kształtowanie pozytywnych wzorców zachowań wśród dzieci, m.in. uświadomienie o istniejących zagrożeniach, poinformowanie o sposobach unikania sytuacji zagrożeń, wypracowanie odruchu odpowiedzialności za siebie, a także uświadomienie dzieciom konsekwencji własnego działania oraz promocja zdrowego stylu życia.

Gracze rzucali kostką i rozwiązywali znajdujące się na poszczególnych polach zadania w formie zagadek, pokonywali kolejne etapy gry, docierając do mety. Uczestnicy zabawy utrwalali w ten sposób właściwe zasady bezpieczeństwa w obszarze ruchu drogowego, uświadamiali sobie zagrożenia podczas zabaw na dworze, pobytu w domu, w szkole oraz zasady fair play w kontaktach z rówieśnikami. 

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie, dzięki której ugruntowały i poszerzyły swoje wiadomości w obszarze bezpieczeństwa. Zwycięzcy, którzy prawidłowo odpowiadali na pytania otrzymywali nagrody w formie odblaskowych opasek, kamizelek oraz książeczek profilaktycznych.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu